На головну  Карта сайту           Війти   

Конотопський інформаційно-історичний портал
 
Головна → Сьогодення → Освіта → Конотопська спеціалізована школа №12
КОНОТОПСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА №12

Щороку шкільні алеї, встелені золотисто-багряним листям, сповнюються дитячим гомоном. Один із найстаріших навчальних закладів міста, Конотопська спеціалізована школа №12, уже 70-ий рік радо зустрічає своїх вихованців.

А стіни пам'ятають той далекий час, коли відкрилася семирічна школа № 8/29 Південно-Західної залізниці, у 1938—1939 рр. стала середньою українською за №40. Першими директорами були Панков М.І. та Каленик К.У. 1939 року відбувся перший випуск десятикласників. Багатьом із випускників так і не довелося повернутися додому з війни. Це Бойко О., Ажгірей В., Брянцев В., Леонтович О. До інших доля була прихильнішою — їм пощастило зустріти перемогу, виживши в жорстоких боях, отримавши поранення, контузії... Це повний кавалер ордена Слави Орленко А.Т., Орденом Великої Вітчизняної війни трьох ступенів та орденами Бойового та Трудового Червоного прапора нагороджений Довгаль М.В., багатьма орденами й медалями нагороджений Злиденний О.П., бойовими Медалями нагороджений Хільчевський В.В., який згодом став доктором технічних наук, професором НТТУ «КПІ», академіком.

Серед учителів школи також були ветерани Великої Вітчизняної війни. Це Марченко М.М., Ліхтаренко Д.Я., Рекун М.Г., Плічко З.І. У ті грізні роки в приміщенні школи знаходився німецький військовий шпиталь, а з вересня 1943 — шпиталь для радянських військових. З 1947 року в приміщенні школи почала працювати чоловіча середня школа №51, директором якої був Хондожко Т.М. У цей час був. закладений фруктовий сад, почалося будівництво теплиці, шкільної майстерні.

З 1959 до 1965 року директором школи була Муркіна Г.А. У цей період велика увага приділялася технічній творчості учнів, гуртковій і туристичній роботі, залученню дітей до художньої самодіяльності.

Заслужений учитель УРСР, відмінник освіти Панченко І.І. очолював педагогічний колектив школи наступні 12 років. Серед учнів проводилася велика робота щодо вивчення міст-героїв, у школі була відкрита зала Бойової Слави, військовий кабінет, шкільний тир, музей „Молодої гвардії”. У 1968—1969 рр. почали діяти класи з поглибленим вивченням фізики і математики. З 70-х рр. школа працює за кабінетною системою. Покращилася якість навчання та виховання учнів. У 1975 році вчителі та учні отримали в розпорядження новий корпус школи. Велика й цікава робота проводилася в Клубі інтернаціональної дружби керівник — учитель німецької мови Кириченко О.М. Творчо ставилися до справи навчання та виховання учнів такі педагоги, як Заслужений учитель УРСР Белесков Р.І., Дудко М.О., Хоменко М.Й., Рибкіна В.Д., Єрмакова В.О., Суховій М.І., Кирей Г.Ю., Сергїєнко К.Ф., Говоруха У.О., Чепко В.Д., Чистова Т.П., Яковенко Р.В., Жура В.О. Велику роботу щодо виховання почуття патріотизму, прищеплення любові до книги проводила бібліотекар Маркіна О.С.

З 1977 до 1982 року директором школи працювала Янко Галина Миколаївна, яка почала свою кар'єру педагога з учителя початкових класів. У цей час школа посідала провідне місце в області з військово-патріотичного виховання, була нагороджена Дипломами ЦК ВЛКСМ, ЦК ДТСААФ, Міністерства освіти УРСР Учителі широко використовували на уроках навчальні фільми, велику увагу приділяли естетичному вихованню учнів.

З 1982 до 1995 року школою керував талановитий педагог і адміністратор Махно А.І., який за сумлінну працю був нагороджений значком «Відмінник освіти УРСР», грамотою Міністерства освіти УРСР. Чимало зусиль доклав Анатолій Іванович для покращання матеріально-технічної бази школи, виховання молодих учителів. Він першим із директорів міста вирішив питання грошових премій для учнів-переможців олімпіад і відмінників навчання.

На базі школи №12 1994 року було відкрито Конотопський ліцей №2 фізико-математичного профілю, що згодом став багатопрофільним. Щорічно ліцеїсти ставали переможцями й призерами II, III, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад. За 10 років випустилося понад п'ятсот п'ятдесят учнів, які стали студентами вищих навчальних закладів. Серед них 56 медалістів, 1 призер Соросівської олімпіади, 122 учні отримали відмінні атестати, 97 нагороджені похвальними грамотами.

Ми пишаємося тим, що в нашій школі працювали вчителі, які всі знання, тепло своєї душі віддавали вихованцям. Серед них — О.Ф.Волк, учитель математики, методист, лауреат премії Н.К. Крупської., вчитель англійської мови, методист Флоренко Л.В., вчитель фізкультури відмінник освіти УРСР Висоцький А.Ф., вихователь-методист Скрипниченко Л.П.

Світла, незгасна пам'ять залишилася в серцях учнів, колег про директора школи Махна А.І.; учителя математики, методиста, лауреата Соросівської премії Проворну Н.В.; учителя фізики, методиста, відмінника освіти УРСР, лауреата Соросівської премії Ковалевського В.Ф.; вчителя допризовної підготовки, підполковника у відставці Мохуня М.С.

У тому, що школа №12 є однією з кращих у місті, заслуга завучів, які в різні періоди так організовували методичну, наукову та виховну роботу, що учні й учителі працювали в атмосфері взаєморозуміння та співробітництва. Це Тиріна К.В., Баленко П.Л., Фурманова М.І., Куліш Н.Я., Глущенко Л.М., Волкова Е.М., Проценко В.І., Захарченко С.Ю., Дуля Т.А., Нестеренко Т.А. У 2004—2005 н.р. школа стала спеціалізованою, вона продовжує забезпечувати високий рівень викладання математики, фізики, англійської, німецької, української мови та літератури, правознавства, історії, географії. Велика увага приділяється педагогами роботі з обдарованими дітьми. У школі працюють гуртки, спортивні секції, літературно-мистецька вітальня. Педагогічний колектив навчального закладу з 1995 року очолює Гричановський А.М. За останній час обладнана нова читацька зала, відкрито шкільний «Музей власної історії», нового вигляду набули навчальні кабінети, актовий зал, їдальня, впорядковане шкільне подвір'я. Міцною опорою Гричановському А.М. є ЗНВР Білан В.В. та Максименко Л.М , ЗМР Петренко Л.І., ЗВР Замятіна І.Й.

До наших досягнень належить ІІІ місце в Міжнародному фізико-математичному турнірі (2003р.), перемоги в міських турнірах юних біологів, істориків, географів, знавців української мови (2003—2004 рр.), знавців зарубіжної літератури, (2002—2005рр.), хімії (2005—2006рр.), 2 переможці IV етапу Всеукраїнських олімпіад з англійської мови та історії (Малютіна Ю. та Журавель О), призер IV етапу Всеукраїнського конкурсу імені Д. Білоуса Коротка О., 46 переможців і призерів II етапу, 8 — III етапу на Всеукраїнських олімпіадах із базових предметів у 2005—2006 н.р.

Про високий рівень викладання в школі свідчить і той факт, що багато випускників нашої школи стали вченими. Це Захарова В.Т., доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри російської літератури Нижегородського гуманітарного університету; Салтиков П.А. — доктор природничих наук; Надточій С.М., кандидат біологічних наук, працює науковим співробітником Київського інституту ім. Богомольця; Руденко О.О., після закінчення Київського університету ім. Т. Шевченка — в аспірантурі.

У місті знають і поважають учителів-методистів, старших учителів, спеціалістів вищої категорії Кравчук О.М., Кагадєй Т.В., Богдан С.В., Заєць Л.О., Власенко Л.В., Кот О.А., Ріпу В.І., Зенченко Л.М., Журавля В.І., Данилову Г.О. Павленко І.А., Буглак С.М., Шеляг В.І., Журавель Н.М., Воробець Л.Г., Одинець Т.В., Захарченко С.Ю.

Але 70 років — це не остання межа. Багато звершень попереду. Щоб їх досягнути, потрібно докласти багато зусиль, але праці наш педагогічний колектив не боїться. Учителі планують, мріють, прагнуть втілити задуми в життя, віддати знання дітям, які переступають поріг школи щороку 1 вересня. Педагоги зі щемом у душі прощатимуться з тими, хто після випускного балу йтиме у доросле життя, складатиме іспити не лише у вузи, а й на гідне звання — людина.


Погода КонотопіFacebook YouTube Погода в Конотопі • Пошук по сайту • Оновлення© 2011 Конотоп від сивої давнини до сьогодення.