На головну  Карта сайту           Війти   

Конотопський інформаційно-історичний портал
 
Головна → Історія → Публікації
Публікації

Спогади братів Лазаревських

  «На удивление симпатические люди эти прекрасные братья Лазаревские, и все шесть братьев, как один замечательная редкость».

  З щоденника Т. Г. Шевченка

Конотопський краєзнавчий музей

  Мережа культурно-освітніх закладів міста досить різноманітна. Серед них значне місце займає Конотопський краєзнавчий музей, який покликаний сприяти естетичному, культурному та патріотичному вихованню підростаючого покоління краю.

   

Сторінки до історії Конотопського краєзнавчого музею

  Погляд через роки повертає нас до витоків створення музею. Наприкінці XIX століття в Конотопі керівництво Земства та Управи почало впритул займатися створенням історичного музею.

   

З історії Конотопського краєзнавства ХХ ст.

  Вивчення Конотопшини почалося ще у XIX ст. Можна виділити 8 поколінь дослідників. Перші дослідження краю пов'язані з Філаретом Гумілевським — відомим істориком і церковним діячем.

   

Художня колекція Конотопського краєзнавчого музею

  Колекція художнього відділу краєзнавчого музею вміщує твори українського, російського та західно-європейського мистецтва XVIII—XIX ст. та сучасного періоду. Колекція налічує: 675 робіт живопису, 554 — графіки, 36 скульптури, 23 ікони.

   

Мамонт из Шаповаловки

  Особым вниманием посетителей краеведческого музея пользуются большие кости мамонта, его челюсть с зубами и, конечно же, огромный бивень. Эти экспонаты найденны в районе Шаповаловки.

   

Археологічні дослідження

  В результаті вивчення місцевими краєзнавцями архівних документів та літератури, пов'язаної з історією міста, виникла думка про більш ранню дату заселення його території.

   

Жіноча гімназійна освіта у Конотопі

  Гімназії виникли вперше у Німеччині у ХVI ст. Перша в Російській імперії гімназія була заснована у Петербурзі 1726 році.

   

Липовицьк: проблеми локалізації

  Сьогодні залишається ще багато білих плям в історичного минулого нашого краю. Незважаючи, на всілякі негаразди, конотопці ведуть пошуки, аби визначити, як і коли засноване наше місто, які люди жили в ньому.

   

Германівське городище

  В в районі Загребелля, на правому березі річки Єзуч, другій її терасі, в урочищі Германівка, височить над болотистою місцевістю мис корінного берега, площею, близько 2 га.

   

Історія Конотопської залізниці під час Російсько-Турецької війни

  Пропонована науковцям тема мало досліджена в зв’язку з тим що в радянські часи діяльність залізниці підлягала певному рівню секретності.

Погода КонотопіFacebook YouTube Погода в Конотопі • Пошук по сайту • Оновлення© 2011 Конотоп від сивої давнини до сьогодення.